My mom mentioned that she paid $70/week for me at 4yrs in school with home lunch (lady lived across the street from the school) and my 8mos old brother was $90/week......23 years ago!!
That makes for me $14/day and infant brother $18/day!!and exactly like Reggio said "and look at the difference in cost of living between than and now".

































and exactly like Reggio said "and look at the difference in cost of living between than and now".

Reply With Quote


